جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      انتخاب رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن علمی بهداشت محیط کشور

 

     دکتر محمدرضا خانی رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران در مراسم انتخابات دوره جدید انجمن علمی بهداشت محیط کشور به عنوان عضو هیئت مدیره و بازرس انجمن علمی بهداشت محیط کشورانتخاب شد .
همزمان با برگزاری چهاردمین همایش ملی بهداشت محیط کشور ٰ مراسم انتخابات دوره جدید اعضای انجمن علمی بهداشت محیط کشور با حضور معاون وزیر بهداشت، تنی چند از نمایندگان مجلس، روسا و مسئولین دانشکده‌های بهداشت دانشگاههای علوم پزشکی کشور، جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت، اساتید، دانشجویان و جمع کثیری از کارشناسان و دست اندرکاران بهداشت محیط در مرکز همایش دانشگاه علوم پزشکی یزد صورت پذیرفت .
در این انتخابات و بر اساس رای مخفی اعضای پیوسته و افرادی که مجاز به رای دادن بودند، تعداد 9 نفر از اعضاء از جمله دکتر علیرضا مصداقی نیا معاون بهداشتی وزیر بهداشت به عنوان رئیس هیئت مدیره و دکتر محمدرضا خانی به عنوان بازرس انجمن علمی بهداشت محیط کشور انتخاب شدند.
رئیس دانشکده بهداشت واحد پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی طی گفتگوئی در رابطه با اهداف و اساسنامه انجمن علمی بهداشت محیط ایران گفت : این انجمن در سال 1370 تاسیس شده است و نهادی غیر دولتی است که صرفا در زمینه های علمی ، تحقیقاتی ، تخصصی و فنی مربوط ، فعالیت می نماید.
دکتر خانی با اشاره به اهمیت و تامین سلامت و بهداشت آحاد مردم جامعه افزود : هر فرد حق دارد که شهر و محیطی سالم و ایمن برای زندگی داشته باشد تا او را قادر سازد که یک زندگی اجتماعی و اقتصادی مولد داشته باشد.
رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران در رابطه با سایر اهداف و شرح وظایف انجمن علمی بهداشت محیط کشور گفت : این انجمن فعالیت‌های تخصصی مختلفی را در راستای اساسنامه خود دنبال می‌نماید که از جمله می‌توان به مواردي همچون : ایجاد ارتباط علمی، فنی، تحقیقاتی و تبادل نظر میان محققان، متخصصان و سایر کارشناسانی که به نحوی با شاخه‌های گوناگون مهندسی بهداشت محیط سروکار دارند ، همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ساير دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی ، برگزاری گردهمائی‌ها و كنفرانس هاي علمي تخصصي ، انتشار و تهیه و تدوین نشریات علمی در سطوح داخلی و خارجی و با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و همچنين ارائه جدیدترین دست‌آوردهای تحقیقاتی، ابداعات و اختراعات در زمینه‌های مهندسی آب و فاضلاب، آلودگی هوا ، مدیریت پسماند، آلودگی‌های صوتی و بهداشت مواد غذایی كه اين موضوعات تنها بخشي از اهداف مهم و کلیدی انجمن علمی بهداشت محیط کشور است .
گفتنی است : رشته مهندسی بهداشت محیط بیش از 50 سال است به شکل آکادمیک تاسیس شده و امروزه در اين رشته تحصيلي و در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد و دکترا ، دانشجو تربیت مي شود .

 

 
 

انتخاب رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن علمی بهداشت محیط کشور نسخه قابل چاپ

Preview