جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      مراسم بزرگ "آغاز عهد به مناسبت هزار و صد و هفتاد و چهارمین سال آغاز امامت امام عصر(عج)"

 

     به همت کانون مهدویت سنا در واحد پزشكي تهران برگزار شد :
مراسم بزرگ "آغاز عهد به مناسبت هزار و صد و هفتاد و چهارمین سال آغاز امامت امام عصر(عج)"
كانون مهدويت سنا به مناسبت هزار و صد و هفتاد و چهارمین سال آغاز امامت امام عصر(عج) مراسم با شكوهي را با حضور مسئولان ، اساتید ،کارکنان وجمع كثيري از دانشجویان در محل سالن شهيد احمد رضا احدي همراه با آذين بندي و گل آرايي محيط دانشگاه و با شكوه خاصي برگزار نمود .
رضوانه ميرزاوند دبير كانون مهدویت سنا گفت : اين مراسم با تلاوت آياتي چند از قران كريم توسط قاري نوجوان عباس ترابي و با حضور شاعر آئيني ميلاد عرفان پور و با سخنراني علي اكبر رائفی پور از اساتيد حوزه مهدويت و همچنين اكران فيلم مستند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران بر پا شد .
دبير كانون مهدويت سنا افزود : در جشن امامت امام عصر(عج) كه با سخنراني علي اكبر رائفی پور از اساتيد حوزه مهدويت در روز دوشنبه 2 بهمن ماه سال جاري از ساعت 13:30 لغايت 17همراه شد ، مطالب آموزنده و ارزشمندي در زمينه ظهور يگانه منجي عالم بشريت ارائه گرديد .
رائفي پور در سخنراني خود به مفهوم مشترك منجي در تمام اديان بزرگ الهي اشاره نمود و گفت : اعتقاد به ظهور منجی و امام مهدی علیه السلام در همه ادیان به عنوان یک وجه مشترکی می باشد : ادیان الهی در این باور توحیدی هیچ منافاتی با یکدیگر ندارندو اعتقاد به آخرالزمان و ظهور منجی و اصلاح‏گر توانمند و بزرگ جهانی از آرمان‏های مشترک تمام ادیان و مذاهب زنده دنیا به شمار می‏رود. اما این مسأله در مذهب شیعه به گونه‏ای متمایز مطرح است چرا که هویت اساسی شیعه و رمز ماندگاری، پویش و جوشش آن در طول تاریخ در پیوند با اندیشه سرخ حسینی و امید سبز مهدوی معنا می‏شوو . خلقت انسان اساساٌ بدون دريافت مفهوم منجي معني پيدا نمي كند وي افزود : انديشه مهدويت ريشه دار ترين انديشه از لحاظ كمي و كيفي و محتوائي است بعد از مفهوم خدا دومين مفهوم مشترك بين تمام اديان است آنهايي كه منجي زنده را درك نمي كنند چگونه مي توانند زندگي كنند .
گفتني است در وبلاگ كانون مهدويت سنا آمده است : " سنا مخفف ستاره نور افشان است و از ترجمه آيه النجم الثاقب برداشته شده است " اين كانون تاريخچه پنجساله اي در واحد پزشكي تهران دارد و امسال سومين سالي است كه اين جلسه با حضور استاد علي اكبر رائفي پور برگزار مي شود و برگزار كنندگان اين جلسات باايمان و تلاش خالصانه خود مي كوشند تا بستر ساز اين مفهوم و انديشه فلسفي در محيط پويا و علمي دانشگاه باشند و اين آغاز عهدی دیگر با صاحب زمان و با تنها حجت و باقیمانده ی خدا در زمین است .

 

 
 

مراسم بزرگ "آغاز عهد به مناسبت هزار و صد و هفتاد و چهارمین سال آغاز امامت امام عصر(عج)" نسخه قابل چاپ

Preview