جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      تشكيل شركت هاي دانش بنيان و فرهنگ سازي در حيطه درمان راهكارهاي عملي دانشگاه در اجراي طرح اقصاد مقاومتي است .

 

     در اولين كميته تبيين و ترويح فرهنگ اقتصاد مقاومتي واحد پزشكي تهران مطرح شد :
تشكيل شركت هاي دانش بنيان و فرهنگ سازي در حيطه درمان راهكارهاي عملي دانشگاه در اجراي طرح اقصاد مقاومتي است .
دكتر مير مسعود فاطمي قائم مقام و معاون فرهنگي واحد پزشكي تهران با تشكيل اولين كميته تبيين و ترويح فرهنگ اقتصاد مقاومتي ، اهداف ، اركان و شرح وظايف كميته ها را در دانشگاه تشريح نمود .
قائم مقام رئيس واحد پزشكي تهران در اين جلسه كه با حضور اعضاء كميته مركزي اقتصاد مقاومتي دانشگاه روز دوشنبه 16 بهمن ماه در دفتر رياست تشكيل شد گفت : رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های گذشته با درک شرایط خاص ملی و بین‌المللی کشورمان، راهبردهایی را در چارچوب نام‌گذاری سال‌ها طراحی کرده اند که به‌طور قطع نقشه راهی برای حرکت مسئولان نظام در یک مسیر مطمئن برای دستیابی به اهداف کلان نظام و علاجی برای برون‌رفت از چالش‌هایی است که کشور به آنها گرفتار شده است. با توجه به تأکید معظم‌له بر لزوم در اولویت قرار دادن الگوها و اصول اقتصاد مقاومتی در ساختار اقتصادی و صنعتی کشور، بدیهی است که در همه حوزه‌های مدیریتی و اجرایی باید مکانیزم‌های این الگوی اقتصادی تببین و محقق شود.
معاون فرهنگي واحد پزشكي تهران افزود : اقتصاد مقاومتی، بنا به تعبير مقام رهبري یک اقتصاد مردمی به شمار می‌رود که بخش خصوصی بازیگر اصلی آن معرفی شده است ، بر همین اساس است شورای هماهنگی متشكل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بسیج اساتید، دانشگاه آزاد اسلامی ، بخشنامه اي را با ضرورت فعال شدن ظرفيت دانشگاهها و استفاده از فكرها وانديشه ها و راهكارهائي كه صاحبنظران ارائه مي نمايند ارسال نموده است كه اينك ، در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامي و به يمن ايام پر شكوه يوم الله 22 بهمن و حضور افتخار آميزمردمي ، اولين جلسه هم انديشي را با هدف تقويت كار آمدي دانشگاهها در حل مشكلات روز كشور آغاز مي نمائيم . شايان ذكر است در اين جلسه كه با حضور دكتر شاهرخ رامين رئيس دانشگاه بعنوان رئيس كميته ، دكتر فاطمي معاون فرهنگي دانشگاه ، حجت الاسلام تاج آبادي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري ، دكتر سيد شهاب الدين محسني معاون پژوهشي ، دكتر فرهاد ادهمي مقدم معاون آموزشي ، دكتر سيد عليرضا نجفي نماينده مراكز تحقيقاتي فعال دانشگاه ، مهندس فرهاد خسرويان عرب معاون پشتيباني ، دكتر علي يوسفي دبير هم انديشي اساتيد ، آقاي رحيم طياريه مديرحوزه معاونت فرهنگي ، دكتر ناصر رهبر رئيس بيمارستان جواهري بعنوان يكي از اساتيد صاحبنظر در حيطه بهداشت و دكتر سايه بيگدلي مدير روابط عمومي و نماينده تيم رسانه اي واحد پزشكي تهران تشكيل گرديد ، هريك از اعضاء با طرح آراء و عقايد خود به بحث و تبادل نظر پيرامون محورها و موضوعات حيطه تخصصي خود پرداختند : در ادامه اين نشست دكتر سيد عليرضا نجفي رئيس مركز تحقيقات واحد پزشكي تهران گفت : اولين ضرورت بررسي اقتصاد مقاومتي در اين دانشگاه اين است كه توانائي و پتانسيل موجود رشته هاي دائر در اين دانشگاه را شناسائي و ارتباط آن را با نيازهاي روز جامعه در حيطه سلامت و بهداشت بررسي كنيم . وي با توجه به تجربيات ارزنده خود در زمينه انجام پژوهش هاي كاربردي در حيطه رشته هاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي افزود : تا كنون نيز اقدامات وسيعي در اين زمينه انجام شده است و خوشبختانه در اين زمينه در نقطه صفر نيستيم و در تخصص هائي همچون ژنتيك و يا كشت سلولي مولكولي با بهره مندي از حضور اساتيد پژوهشگر ودانشجويان نخبه حرفهاي زيادي براي گفتن داريم . وي سپس به وجود برخي قوانين دست و پاگير مالي – اداري در زمينه عقد قرارداد ها و تفاهم نامه ها اشاره نمود و گفت : براي سرعت بخشيدن در اجراي بسياري از طرح ها بايستي انسجام بيشتري بين مراكز تحقيقاتي و ستاد پشتيباني بوجود آيد .
دكتر سيد شهاب الدين محسني معاون پژوهشي واحد پزشكي تهران نيز با تاكيد بر موانع ساختاري دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه تنظيم قرار دادها گفت : از آنجائيكه در دانشگاه آزاد اسلامي اكثر سياستهاي اجرائي معطوف به رشته هاي غير پزشكي بوده است در جهت پيشبرد تحقيقات علوم پزشكي نيازمند تدوين قوانين ضابطه مندي براي اجراي طرح هائي در زمينه تحقيقات علوم پايه منطبق با نيازهاي جامعه هستيم در حاليكه اين مشكل در دانشگاه هاي دولتي وجود ندارد . وي با ذكر يك مثال در ارتباط با مسئله كمبود دارو در كشور افزود : رفع اين معضل با مشاركت ساير واحد هاي دانشگاه هاي علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي انجام شدني است .
گفتني است جلسه با اجماع نظر شركت كنندگان بر تداوم منظم جلسات و طراحي پرسشنامه اي به منظور نظر سنجي و جلب مشاركت دانشجويان در راستاي ترويج فرهنگ اقتصاد مقاومتي در دانشگاه ها به پايان رسيد .

 

 
 

تشكيل شركت هاي دانش بنيان و فرهنگ سازي در حيطه درمان راهكارهاي عملي دانشگاه در اجراي طرح اقصاد مقاومتي است . نسخه قابل چاپ

Preview