جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
      طراحي الگوي مديريت و ارتقاءتجهيزات پزشكي در بيمارستان جواهري

 

     در جریان بازدید رئيس واحد پزشكي تهران از بیمارستان جواهری عنوان شد :
طراحي الگوي مديريت و ارتقاءتجهيزات پزشكي در بيمارستان جواهري
اباسط میرزائی معاون بهداشت و درمان واحد پزشکی تهران طي گفتگويي از بازدید دكتر شاهرخ رامين رئيس واحد پزشكي تهران به همراهی معاونين و سایر روساي بيمارستانهاي تابعه از پروژه های عمرانی وعملیات مربوط به ساخت و ساز ، زیبا سازی محوطه و ارتقاء تجهيزات پزشکی در بيمارستان جواهري خبر داد .
دکتر علی عبدالهی رئيس بيمارستان جواهري در ابتدای این بازديد ضمن خیر مقدم به رئيس واحد پزشكي و هيات همراه گزارش مبسوطی از فعالیت های انجام شده ، چشم انداز و رسالت بیمارستان جواهری در جهت تبدیل شدن به یکی از بهترین بیمارستانهای شمال شهر تهران با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب و با استفاده از تیم پزشکان توانمند و متخصص ارائه نمود .
وی در تشریح اهداف متعالی بیمارستان جواهری برای رسیدن به جایگاه شایسته ای که پاسخگوی نیاز مردم منطقه و در شاٌن یکی از مراکز درمانی مطرح دانشگاه آزاد اسلامی باشد گفت : مديريت استراتژيك نگهداري و تعميرات بيمارستان ایجاب می کند با طراحی الگوی مدیریت از هنر و علم برنامه ريزي ، اجراء ، اندازه گيري اثر بخشي ، و بازنگري برنامه هاي نگهداري كه مدیریت بیمارستان را قادر مي سازد به اهداف بلند مدت خود دست يابد ، بهره مند شویم . وی افزود : در راستاي خط مشي اصلي بيمارستان جواهري كه تامين ايمني و ارتقاء مراقبت از بيمار است ، ارتقاء تجهيزات پزشكي تاثير به سزايي در كاهش هزينه ها و ارائه مطلوب خدمات بهداشتي و درماني ايفاد مي كند که برای رسیدن به این منظور كميته انتخاب و خريد ، كنترل مستمر عملكرد تجهيزات ، تعمير و نگهداري پيش گيرانه دستگاه ها طبق برنامه زمان بندي ، تکمیل کادرپرستاری و تربيت و جذب نيروي انساني مورد نياز جهت افزايش بهره وري در بيمارستان جواهری تشکیل شده است . وی سپس به برخی مشکلات از جمله نیاز به تامین هزینه ها وضرورت استقلال مالی بیمارستان اشاره کرد . گفت : با آنکه بیمارستان جواهری از مزیت حسن همجواری با دانشگاه برخوردار است ولی بدلیل اتخاذ برخی سیاست های اجرائی دوره های گذشته ، بیشترین تمرکز واحد پزشکی تهران در جهت افزایش بهره وری و ارتقاء تجهیزات دو بیمارستان بزرگ آموزشی – درمانی بوعلی و امیر المومنین بوده است و از این حیث می توان گفت : بیمارستان جواهری مهجور و تا حدودی مورد کم لطفی قرار گرفته است .
عبدالهی در پایان سخنرانی خود با تقدیر از حمایت ها و پیگیریهای دلسوزانه و اگاهانه دکتر رامین گفت : خوشبختانه امروز با تدوین برنامه استراتژیک واحد پزشکی تهران ، رسیدگی به وضعیت بیمارستان جواهری برای تبدیل شدن به یک مرکز و بیمارستان تخصصی درمانی زنان ، اطفال و نوزادان و همچنین کاهش هزینه سرانه برای تخت های تحت اشغال این بیمارستان در راس امور و الویت قرار گرفته است و امیدواریم با همدلی و پشتیبانی قوی و محکم دکتر سید مهدی معاون محترم حوزه مالی – اداری دانشگاه که قبلاٌ نیز تجربه مفید ریاست بیمارستان بوعلی و جواهری را بر عهده داشته اند و بخوبی با موانع و ساختار اجرائی این امور آشنائی دارند بهره مند شویم . زیرا این تغییر و تحولات جز با دلسوزی و خرد جمعی ، موثرواقع نمی شود و مهم این است که بهر حال برای رسیدن به آرمانها و اهداف متعالی این بیمارستان با تمام بضاعت علمی و عملی خود استوار ایستاده ایم و از هیچ تلاشی در این راه فرو گذار نخواهیم کرد . در ادامه شاهرخ رامين رئيس واحد پزشكي تهران به همراه هیات همراه از تمامی بخش ها و فضای درمانی و آموزشی بیمارستان جواهری بازدید نمود و از اقدامات انجام شده ابراز خوشنودی نمود . آقای چراغی مدیر بیمارستان و مسئول هماهنگی کمیته ارتقاء و خرید تجهيزات پزشكي نیز ايجاد ساختار لازم با تشكيل واحدهاي مديريت و مهندسي تجهيزات پزشكي را يكي از سه ركن اساسي برای افزایش بهره وری در بيمارستانها برشمرد كه مديريت بهينه آن مي تواند در كاهش هزينه ها و مراقبت هاي لازم به بيمار موثر باشد به گزارش روابط عمومي واحد پزشکی تهران : بيمارستان آموزشي – درماني جواهري يكي از چهار مركز درماني وابسته به واحد پزشكي تهران مي باشد كه در مساحتي به وسعت 3 هزار و 600 متر مربع بناي مفيد داراي بخش هاي قلب ، سي سي يو ، زنان و زايمان ، جراحي ، پوست ، آزمايشگاه ، راديولوژي ، سونوگرافي ، داروخانه و اورژانس مجهز و اتاق هاي خصوصي و عمومي بوده كه در خدمت مردم منطقه و كليه بيمه شدگان مي باشد . در اين بیمارستان علاوه بر دارا بودن مجتمع درمانگاهی بخشهایی نیز در رشته های فوق بمنظور بستری نمودن بیماران نیازمند وجود دارد، که در بخشهای مذکور نسبت به پذیرش و بستری بیماران و درمان آنها در بخش های بستری مختلف و نیز بخش های ویژه اهتمام لازم صورت می پذیرد . ضمنا بخشهای پاراکلینیکی این بیمارستان نیز مشتمل بر بخشهای درمانگاه تخصصی ، رادیولوژی ، سی تی اسکن ، آزمایشگاه ، فیزیوتراپی و داروخانه که درارتباط با امور تشخیصی و درمانی بیماران است انجام وظیفه می نمایند .

 

 
 

طراحي الگوي مديريت و ارتقاءتجهيزات پزشكي در بيمارستان جواهري نسخه قابل چاپ

Preview