جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


   
      پیشنهاد عضويت واحد پزشكي تهران در شوراي اداري _ مالي دانشگاه آزاد اسلامي

 

     در حضور معاون مالي اداري دانشگاه آزاد اسلامي مطرح شد :
پیشنهاد عضويت واحد پزشكي تهران در شوراي اداري _ مالي دانشگاه آزاد اسلامي
اباسط ميرزايي معاون اداري مالي واحد پزشكي تهران طي گفتگويي از بازديد محمد ابريشمي نيا معاون اداري مالي دانشگاه آزاد اسلامي از واحد پزشكي تهران و همچنین فعالیت های عمرانی مربوط به ساخت و ساز و تجهیز ساختمان جدید این واحد دانشگاهی در آستانه سال جدید تحصیلی خبر داد .
به گزارش خبرنگار آنا در ابتدای این جلسه که با حضور دكتر شاهرخ رامين رئيس دانشگاه ، دكتر مير مسعود فاطمي قائم مقام و معاون فرهنگي ، میرزائی معاون اداري مالي واحد پزشكي تهران ، مهندس فرشید سلگی معاون عمران ، دكتراحمد خليلي رئيس بيمارستان بوعلي ، اصغر عليجاني مدير كل مالي ، افشين متشرعي مدير كل اداري و جمعي از مديران مالی و اجرائی بیمارستانهای تابعه و در محل سالن اجتماعات واحد پزشکی برگزار شد ، رامين رئيس واحد پزشكي تهران ضمن خير مقدم از حسن توجه و استقبال معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری این نشست و تلاش برای آشنائی هرچه بیشتر با مسائل و معضلات حیطه مالی- اداری واحدپزشکی تهران تقدیر نمود .
رئيس واحد پزشكي تهران سپس به جایگاه خاص و متفاوت واحد پزشكی بعنوان تنها واحد مستقل دانشگاه آزاد اسلامی در حیطه علوم پزشکی وهمچنین در میان ساير واحد های دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت : واحد پزشکی تهران نقش دو گانه ای هم در تامین نیازهای نظام آموزش عالی در تربيت نيروي انساني متخصص و كارآمد و هم در تامین سرانه سلامت کشور بر عهده دارد . وی افزود : آموزش رشته پزشكي با توجه به اينكه در فضايي به نام بيمارستان صورت مي گيرد به عنوان گران ترين رشته در دانشگاه آزاد اسلامي محسوب مي شود و واحد پزشكي تهران با داشتن سه بیمارستان آموزشی – درمانی رشته ي پر هزینه ای را رهبري مي كند و از آنجائیکه رامین تامين منابع مالي تاثير بسزايي درتامين عدالت دارد و دانشگاه آزاد از هیچ بودجه دولتی بهره مند نیست و تنها منبع در آمد شهریه دانشجویان است لازم است مسئولان ارشد دانشگاه در سایه حمایت و تعامل ریاست عالیه دانشگاه با وزارت بهداشت و درمان و همچنین وزارت علوم تمهیداتی در این زمینه فراهم نمایند زیرا قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ضمن محوري برشمردن سلامت کامل و جامع انسان ، بهداشت و درمان را از جمله نيازهاي اساسي مي‌شناسد و دولت را مكلف كرده است تا تمامي منابع، امكانات و ظرفيت هاي خود را جهت تامين، حفظ و ارتقاي سطح سلامت افراد كشور بسيج كند.
در ادامه میرزائی معاون مالی – اداری واحد پزشکی تهران به تشریح وضعیت و هزينه هاي بيمارستانهاي تابعه پرداخت وگفت : بیمارستانهای ملکی و تحت اختیارواحد پزشکی تهران علی رغم عدم دریافت یارانه و کمک های نقدی از طرف دولت ، خدمات درمانی را با تعرفه های دولتی و با ضریب فقط یک کا (k) و با کیفیت عالی ارائه می نمایند .
وی افزود : نياز اين واحد تغيير در تعرفه هاي بيمارستاني از سوي وزارت بهداشت و شوراي عالي بيمه است و این مهم در حالی است که كليه رايزني ها در این خصوص انجام شده است و درمرحله تصويب و ابلاغ مي باشد كه در صورت اجراء بسیاری از مشكلات مالي واحد پزشكي تهران و بيمارستانهاي تابعه حل مي شود . و این مهم در شرایطی است که در اکثر بیمارستانهای دولتی هم کفه ترازوی هزینه ها از در آمد های حاصله بسیار سنگین تر است و این مسئله به ویژه در بیمارستانهای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی خیلی بیشتر احساس می شود .
معاون مالی – اداری واحد پزشکی تهران سپس به ماده 88 قانون برنامه چهارم توسعه کشور در خصوص مديريت عملکرد کارکنان ونظام پرداخت مبتنی برعملکرد اشاره نمود و گفت : از آنجائیکه عمده هزينه هاي واحد پزشكي تهران و بيمارستانهاي تابعه ( بوعلي ، اميرالمومنين (ع) ، جواهري و درمانگاه قدس ) هزينه هاي پرسنلي است و كمبود نيروهاي انساني از معضلات بسيار مهم اين واحد دانشگاهي است، در صدد هستیم با اتخاذ بهترین راهکارهای مدیریتی و با استفاده از آخرین شیوه های نو و خلاقانه ، حداکثر بهره برداری را از منابع انسانی و پتانسیل های موجود فراهم آوریم . وی خواستار نگاهي خاص به مجموعه واحدپزشكي تهران شد. گفتنی است در ادامه این نشست هر یک از معاونين و مديران ارشد واحد پزشكي تهران ضمن خوشامدگويي ، نيازها و مسائل مختلف حیطه کاری خود را مطرح و خواستار نگاهي خاص به مجموعه واحدپزشكي تهران شدند. در پایان این جلسه مهندس محمد ابريشمي نيا معاون مالي - اداري دانشگاه آزاد اسلامي یکی از مهمترین وظایف ایـــن معاونـــت را نظـــم بخشیدن به مسایل مالی و اداری همه واحد های دانشگاهی با تکیه بر قوانین و آییـن نامـــــه ها برشمرد و گفت : قطعاٌ در این راه تمام تلاش و مساعی اینجانب و همکارانم در جهت پیشبــــرد و پیشرفت اهـــــداف مقدس دانشگاه خواهد بود . وی تاکید نمود : ایجاد امکانات لازم و اختصاص بودجــــه و اعتبـــارات لازم برای دانشجویان عزیز ، اساتید فرهیخته وکارکنـــان خدوم و زحمتکش دانشگاه و همچنین ،تامین وتوزیع تجهیـــــزات و رسیدگی به امور عمومی و رفـاه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در الویت و در دستورکار هیات رئیسه است . ابریشمی گفت : با توجه به وضعیت خاص واحد پزشکی تهران بنظر می رسد که عضویت ریاست واحد پزشکی تهران در شورای مالی – اداری دانشگاه بتواند راهگشا و یک مزیت نسبی برای طرح مسائل خاص این واحد برای استخدام وجذب نیروهای پرستار و سایرکادر درمانی و همچنین خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستانها باشد .
گفتنی است معاون مالي - اداري دانشگاه آزاد اسلامي در پایان این جلسه در جمع مسئولان ارشد واحد پزشكي تهران از پرو‍ژه هاي توسعه اي و فعاليت هاي عمراني مربوط به ساخت و ساز و گسترش فضاهاي آموزشي و سالن تربيت بدني اين واحد دانشگاهي بازديد كرد . وي با تقدير از خدمات ارزنده معاونت عمران واحد پزشكي تهران گفت : امیدواریم با توکل به نیروی لایزال الهی و تلاش جمعی مسئولان اجرائی و بهره گیری از نیروهای مخلص و تلاشگر بتوانیم در جهت تامین منابع مالی جدید با استفاده از نظرات کارشناسانه و اصلاح ساختارها و بازنگری برخی قوانین و مقررات گام های موثری برداریم و درعرضه خدمات مطابق با تقاضا و کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم نسبت به رفع مشکلات مالی اقدام موثری انجام دهیم .

 

 

 

 

 

پیشنهاد عضويت واحد پزشكي تهران در شوراي اداري _ مالي دانشگاه آزاد اسلامي نسخه قابل چاپ

Preview