جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکترسید علی ابطحی رئیس مرکز توسعه و خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جلسه هیات رئیسه واحد پزشکی تهران که روز یکشنبه 17 آذرماه سال جاری در دفتر ریاست واحد پزشکی تهران تشکیل شد ، داشتن نیروهای خوب و متهعد این واحد دانشگاهی را یک مزیت بزرگ و در خورتقدیروتحسین برشمرد. وی افزود : واحد پزشکی تهران با تجربه اداره سه بیمارستان بزرگ در سه منطقه بزرگ پایتخت پتانسیل تبدیل شدن به بزرگترین قطب آموزشی و درمانی در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را دارد. وی انگیزه بالا ، عشق به خدمت و تخصص علمی اعضای هیات علمی واحد پزشکی تهران را بزرگترین مزیت و منشاء تحولات بنیادین درواحد پزشکی تهران و همچنین ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان پزشکی در بیمارستانهای تابعه خواند وی تصریح نمود : واحد پزشکی تهران باید الگو و سر آمد همه واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی باشد .
      انگیزه بالا ،عشق به خدمت و تخصص علمی اعضای هیات علمی بزرگترین مزیت و دستاورد واحد پزشکی تهران است

 

     دکترسید علی ابطحی رئیس مرکز توسعه و خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جلسه هیات رئیسه واحد پزشکی تهران که روز یکشنبه 17 آذرماه سال جاری در دفتر ریاست واحد پزشکی تهران تشکیل شد ، داشتن نیروهای خوب و متهعد این واحد دانشگاهی را یک مزیت بزرگ و در خورتقدیروتحسین برشمرد. وی افزود : واحد پزشکی تهران با تجربه اداره سه بیمارستان بزرگ در سه منطقه بزرگ پایتخت پتانسیل تبدیل شدن به بزرگترین قطب آموزشی و درمانی در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را دارد .
وی انگیزه بالا ، عشق به خدمت و تخصص علمی اعضای هیات علمی واحد پزشکی تهران را بزرگترین مزیت و منشاء تحولات بنیادین درواحد پزشکی تهران و همچنین ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان پزشکی در بیمارستانهای تابعه خواند وی تصریح نمود : واحد پزشکی تهران باید الگو و سر آمد همه واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی باشد .
جلسه هیات رئیسه واحد پزشکی تهران روز یکشنبه 17 آذرماه سال جاری با حضور دکتر شاهرخ رامین رئیس واحد پزشکی تهران ، دکترسید علی ابطحی رئیس مرکز توسعه و خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر فرهاد ادهمی مقدم معاون آموزشی ، دکتر سید شهاب الدین محسنی معاون پژوهشی ، دکتر فرهاد سرابندی معاون درمان ، دکتر اباسط میرزائی معاون مالی – اداری ، دکتر احمد خلیلی رئیس بیمارستان بوعلی و دکتر سایه بیگدلی مدیر روابط عمومی در دفتر ریاست واحد پزشکی تهران تشکیل شد .
دکتر شاهرخ رامین هدف اصلی از تشکیل این جلسه را ارائه گزارش کامل و مستندی از وضعیت موجود واحد و بررسی راهکارهای چگونگی ارتقاء کیفیت در تمامی ابعاد آموزشی ، پژوهشی ، درمانی و مالی و اداری ، فرهنگی و نحوه ارتقاء و جذب اساتید و اعضاء هیات علمی دانشگاه اعلام نمود .
دکتر احمد خلیلی رئیس بیمارستان بوعلی در ارائه گزارش مبسوطی از وضعیت این بیمارستان گفت : یکی از بزرگترین مشکلاتی که ظرف یکساله اخیر و در مسیر توسعه کمی و کیفی بیمارستان بوعلی اتفاق افتاد از دست دادن بیش از یک هکتار زمین بیمارستان در اثر عبور گذرگاه اتوبان امام علی و اجرای این پروژه عمرانی بوده است .وی افزود : متاسفانه حدود 11 ھزار متر زمين بيمارستان بوعلی از جمله فضاهای درمانی و بخشھای داخلی، خون ، سرطان،آزمایشگاه، پاتولوژی، پزشکی ھسته ای و بخشھای خدماتی مانند آشپزخانه و رختشویخانه که برخی از این بخش های درمانی نیزبه تازگی افتتاح ویا مرمت و نوسازی شده بودند ، در جریان این عملیات از بین رفت .
دکتر خلیلی افزود : بیمارستان بوعلی مهم‌ترین مرکز درمانی وابسته به واحد پزشکی تهران است و به‌خاطر ویژگی‌های منحصربه ‌فرد از جمله داشتن اعضای هیات‌علمی فعال و پزشکان متخصص و کادر درمانی و اداری متعهد و سختکوش و همچنین موقعیت مکانی و اعتماد مردم منطقه از ظرفیت و پتانسیل بالایی برای پیشرفت و توسعه برخوردار است و ضروری است برای حفظ بقاء وارتقاء وتجهیز آن اقدامی موثرصورت بگیرد . زیرا بیمارستان بوعلی چون گوهری درخشان ارزش هرگونه سرمایه گذاری مالی و معنوی را دارد .
وی خاطر نشان ساخت : ما ب ه‌رغم مشکلاتی که به‌وجود آمده، تمام سعی خود را به کار بسته‌ایم تا برای خدمت‌رسانی به بیماران منطقه همواره مهیا باشیم و سعی بر این مهم داریم تا بیمارستان را از این وضعیت بحرانی نجات دهیم و در این مسیر چشم به یاری و تمهیدات ویژه مسئولین صاحب اندیشه و دلسوز و با تجربه دانشگاه آزاد اسلامی داریم .
اباسط میرزائی معاون مالی و اداری واحد پزشکی تهران نیز با اشاره به این مطلب که ماهیانه یک میلیارد تومان ، ضرر دهی بیمازستانهای آموزشی واحد پزشکی تهران است ، گفت :
باید توجه مسئولان ارشد کشوری و دانشگاه آزاد اسلامی به مشکلات مالی واحد پزشکی تهران جلب شود زیرا در حال حاضرفشار هزینه های آموزشی بیمارستانها بر دوش واحد پزشکی تهران سنگینی می کند معاون مالی و اداری واحد پزشکی تهران سپس به طراحی برنامه نرم افزاری قیمت تمام شده آموزش که برای اولین بار در سطح کشور در واحد پزشکی تهران توسط تیم متخصصان و نخبگانی از رشته های مختلف اشاره کرد و گفت بر اساس محاسبات دقیق و کارشناسانه ، قیمت تمام شده آموزش دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی یک سوم شهریه ای است که دریافت می شود .
میرزائی تصریح نمود بر مبنای محاسبات اولین برنامه نرم افزاری قیمت تمام شده ، هزینه آموزش یک دانشجوی پزشکی در شرایط کنونی 165 میلیون تومان است در حالیکه برای 7 سال آموزش علوم پایه و بالینی استاژری و انترنی تنها مبلغ 58 میلیون تومان اخذ می شود و بدین ترتیب هزینه آموزش و تربیت دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ازهزینه ثبت نام مهد کودک و بسیاری از مدارس ابتدائی هم کمتر است و این در شرایطی است که افزایش شهریه دانشجویان علوم پزشکی بر اساس سیاستگذاریهای هیات امناء بعید بنظر می رسد .
وی خاطر نشان ساخت : برای تبدیل شدن به رتبه نخست علمی منطقه سرمایه گذاری در بخش آموزشی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی یک ضرورت ملی است .
دکتر فرهاد ادهمی معاون آموزشی واحد پزشکی تهران نیز در ادامه این مباحث اظهار نمود : در بازار رقابتی آموزش عالی کشور ارتقاء کیفیت آموزش رشته های علوم پزشکی یک حقیقت اجتناب ناپذیراست وی خاطر نشان ساخت : هزار صندلی خالی داوطلبان کنکور بیانگر تغییر در ترکیب شاخص های جمعیتی کشور و کاهش متقاضیان ورود به دانشگاههای کشور است . وی پذیرش و جذب دانشجوی بین المللی را یک راهکار علمی و عملی برای بقاء دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه نظام آموزش عالی اعلام نمود .
معاون آموزشی واحد پزشکی تهران افزود : بر اساس آخرین استانداردهای آموزشی و نظام جامع ارزشیابی هیات علمی و حاکمیت آکادمیک و به منظور توسعه کیفی آموزش پزشکی نیازمند استفاده ازابزارهای تشویقی و تنبیهی اعضای هیات علمی هستیم . وی با اعلام اسامی سه نفر از اساتید نمونه و تلاشگر : دکتر محمود عامریون متخصص جراحی عمومی بیمارستان امیر المومنین ، میترا علی نژاد خرم ، عادل جاهد متخصص داخلی و فوق تخصص گوارش بیمارستان امیر المومنین و دکتر عادل جاهد فوق تخصص بیماریهای غدد در بیمارستان بوعلی ، از خدمات آموزشی و درمانی مطلوب این اساتید تقدیر نمود . با استماع عملکرد مطلوب اساتید و با پیشنهاد و توصیه دکترسید علی ابطحی رئیس مرکز توسعه و خدمات سلامت دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر از اعضای هیات علمی نمونه و تلاشگر واحد پزشکی تهران در دستور کارهیات رئیسه قرار گرفت .
گفتنی است دکتر فرهاد سرابندی معاون درمان واحد پزشکی تهران نیز با جمع بندی و ارائه گزارشی از وضعیت کلی بیمارستانها گفت : دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از ثمرات انقلاب اسلامی در طول حیات خود نقش ارزنده ای در تأمین نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران داشته است.
واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بهره مندی از دانش اعضای هیئت علمی ، مهد پرورش متخصصان و کارشناسان متعهد و کارآمد در حیطه پزشکی هستند که البته با بازنگری ساختار و استفاده از سایر ظرفیت‌های موجود، زمینه ارتقای کیفی بیش از پیش آموزش، پژوهش و ارائه خدمات در این مجموعه عظیم علمی فراهم است .
معاون درمان واحد پزشکی تهران گفت : انتظار می‌رود با همکاری تمام مدیران و اعضای هیئت علمی دانشگاه در مسیر نیل به اهدافی نظیر تلاش برای تسریع در روند ساخت و تجهیز بیمارستانهای در حال ساخت، ارتقای کیفیت خدمات درمانی به مراجعان، ارتقای نظام مدیریت اطلاعات بیمارستانی، افزایش بهره وری در مدیریت بیمارستان‌ها و توجه به منشور حقوق بیمار و ملاحظات اخلاقی و با عنایت خداوند متعال و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، بتوانیم در ارائه خدمات ، موجب شویم دانشگاه آزاد اسلامی سرآمد حیطه پزشکی در سطح منطقه و جهان دانشگاهی شود . گفتنی است : دکتر علی عبدالهی رئیس بیمارستان جواهری و دکتر رامین خطیب سمنانی رئیس بیمارستان امیر المومنین نیز با ارائه گزارشات مکتوب و رسیدگی به امور داخلی بیمارستانها امکان حضور مستقیم در جلسه هیات رئیسه را نداشته اند .

 

 

 

 

 

انگیزه بالا ،عشق به خدمت و تخصص علمی اعضای هیات علمی بزرگترین مزیت و دستاورد واحد پزشکی تهران است نسخه قابل چاپ

Preview