جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    به منظورگسترش و ارتقاء کیفیت آموزشی ، پژوهشی دانشجویان رشته مهندسي پزشكي دانشگاه آزاد اسلامی واحدپزشكي تهران تفاهم نامه همكاري مشترک با دكتر محمدربيعي رئيس قطب بيوماتريال و عضو هيات علمي دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاه اميركبير و اعضای هیات رئیسه واحد پزشکی تهران امضاء شد .
      تفاهم نامه همكاري واحد پزشكي تهران و قطب علمي بيوماتريال دانشگاه اميركبير امضاء شد

 

     دكتر محمدربيعي رئيس قطب بيوماتريال و عضو هيات علمي دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاه اميركبير با شرکت در جلسه هیات رئیسه که به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش با حضور دكتر شاهرخ رامين ريیس واحدپزشكي تهران، دكتر مسعود شوشتريان مدير گروه مهندسي پزشكي و دكتر فرهاد ادهمي مقدم معاونت آموزشي واحدپزشكي تهران در دفتر ریاست این واحد دانشگاهی برگزار شد،زمینه های همکاری و چگونگی نحوه تعامل واستفاده بهینه ازامکانات هر دو دانشگاه را در جهت گسترش و ارتقاء کیفیت آموزشی ، پژوهشی دانشجویان رشته مهندسي پزشكي واحدپزشكي تهران را بابهره گیری از پتانسيل موجود و تجربیات علمی وسوابق اجرائی با دانشگاه اميركبيرو قطب علمي بيوماتريال این دانشگاه در قالب عقد تفاهم نامه همكاري مشترک بررسی نمودند .
تشکیل این جلسه با هدف گسترش و ارتقاء کیفیت آموزشی ، پژوهشی دانشجویان رشته مهندسي پزشكي دانشگاه آزاد اسلامی واحدپزشكي تهران با قطب علمي بيوماتريال دانشگاه اميركبير و در ارتباط با نحوه بکارگیری و استفاده ازتخصص علمی آموزشی اعضاء هيات علمي دانشگاه امير كبير بوده و چگونگی نحوه همكاري آموزشي با واحدپزشكي تهران ، استفاده از فضاهاي آزمايشگاهي دانشگاه امیر کبیر طبق برنامه زمان بندي ، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . شرایط گسترش رشته مهندسي پزشكي با استفاده ازتجارب اجرائی قطب علمي بيوماتريال و پتانسيل هاي دانشگاه اميركبير و همچنین زمینه برقراری همكاري تحقيقاتي بين دانشكده مهندسي پزشكي دانشگاه امير كبير و واحدپزشكي تهران از موضوعات مورد نظربدر جلسه مزبور بوده است .
دكتر ربيعي رئيس قطب بيوماتريال دانشگاه امیر کبیر با تشریح اهم فعالیت ها و رسالت این رشته دانشگاهی گفت : واقعیت این است که پیشرفت هائی که طی 20 ساله اخیر در زمینه تربیت نیروی متخصص در حوزه مهندسی پزشکی در ایران بدست آمده بسیار چشمگیر و قابل رقابت در حوزه های بین المللی است.
وی افزود : پیشرفت های صورت گرفته در این مدت باعث شده که نه تنها ما فاصله چندانی با کشورهای پیشرفته نداشته باشیم بلکه بتوانیم با آنها وارد رقابت جدی شویم. رئيس قطب بيوماتريال دانشگاه امیر کبیر سپس به تغییر نگرش سنتی به مهندسی پزشکی در کشوراشاره نمود و یادآور شد : نگاه سنتی به این رشته که بیشتر حول کاربرد ابزار و وسایل پزشکی بود به سمت نگاه نوین درحال تغییر است. وی افزود: در این نگاه جدید، مهندسی پزشکی به عنوان ماهیتی مستقل دیده می شود که در آن علاوه بر استفاده از کاربردهای سنتی،‌ به عنوان درک سیستم های پیچیده زیستی یاد شود که به ما این امکان را می دهد تا مشکلات را از این منظر حل کنیم.
دکتر ربیعی با ابراز خوشنودی از عقد این تفاهم نامه که در نهایت موجبات رشد و تعالی رشته مهندسی پزشکی در کشور می شود گفت : دانشگاه آزاد اسلامی با راه اندازی و تاسیس رشته مهندسی پزشکی و با گرایش های مختلف کمک بزرگی در جهت رشد و اعتلای توليد دانش فني در جهت پاسخگوئي به نيازهاي كشور و تقويت فعاليتهاي علمي گروهي ملي و بين المللي در زمينه مهندسي پزشكي است .

 

 

 

 

 

تفاهم نامه همكاري واحد پزشكي تهران و قطب علمي بيوماتريال دانشگاه اميركبير امضاء شد نسخه قابل چاپ

Preview