جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دكتر سيّد حسن مقدّم نيارئيس دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحدتهران برنامه راهبردی دانشکده پیراپزشکی این واحد دانشگاهی را در دو بازه زمانی دو تا پنج ساله اعلام نمود .
دكترمقدّم نيا با اشاره به سبک زندگی اسلامی تاکید کرد :كليدي ترين ابزار موفقيت در اجراي هر برنامه اي چه در سطح كلان و چه در سطح خرد ، داشتن نگاه توحيدي است زيرا اگر در انجام كليه امور اخلاق اسلامي را كه از آموزه ديني مكتب ماست رعايت كنيم در تمام ابعاد زندگي فردي ، اجتماعي ، علمي و فرهنگي و از جمله عملياتي شدن اهداف استراتژيك دانشگاه و همچنين اجرائي نمودن برنامه هاي راهبردي دانشكده پيراپزشكي موفق خواهيم بود .
      مقدّم نيارئيس دانشكده پيراپزشكي واحد علوم پزشكي تهران : نگاه توحيدي ضامن ارتقاء و پيشبرد اهداف استراتژيك دردانشگاه است

 

     دكتر سيّد حسن مقدّم نيارئيس دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واحدتهران برنامه راهبردی دانشکده پیراپزشکی این واحد دانشگاهی را در دو بازه زمانی دو تا پنج ساله اعلام نمود .
وی در ابتداي سخنان خود ضمن تشريح ابعاد و جزييات برنامه استراتژيك دانشكده پيراپزشكي گفت : كليدي ترين ابزار موفقيت در اجراي هر برنامه اي چه در سطح كلان و چه در سطح خرد ، داشتن نگاه توحيدي است زيرا اگر در انجام كليه امور اخلاق اسلامي را كه از آموزه ديني مكتب ماست رعايت كنيم در تمام ابعاد زندگي فردي ، اجتماعي ، علمي و فرهنگي و از جمله عملياتي شدن اهداف استراتژيك دانشگاه و همچنين اجرائي نمودن برنامه هاي راهبردي دانشكده پيراپزشكي موفق خواهيم بود .
وي تاكيد نمود : نگاه توحيدي ضامن ارتقاء و پيشبرد اهداف استراتژيك دردانشگاه است .
دكترمقدّم نيا با اشاره به سبک زندگی اسلامی تاکید کرد : در این سبک به جای دیدگاه بشری محوریت تشخیص حق و باطل ، خداوند است .
رئيس دانشكده پيراپزشكي افزود : دانشگاه براي بسياري از اساتيد مخلص وايثارگر ما محل عبادت است معلمان با ايماني كه با انگيزه و عشق به آموزش با وضو و با خلوص نيت به حريم مقدس كلاس درس وارد مي شوند . وي تاكيد نمود : اگر اساتيد و دانشجويان و كاركنان ما با اين نگاه و جهان بيني واخلاقمداري اسلامي در كنار يكديگر قرار بگيرند قطعاٌ مي توانيم در رسالت خطيري كه امروز در مقام تربيت كنندگان نسل جوان و مديران فرداي جامعه بعهده گرفته ايم سربلند و رستگار باشيم.
مقدم نيا سپس با توصيف وضعیت موجود دانشکده پیراپزشکی واحد علوم پزشکی تهران گفت : اين دانشكده سه رشته علوم آزمایشگاهی، هوشبری، و اتاق عمل را در دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تحت پوشش دارد ولي طي بازديدها وجلسات متعددي كه با مسئولين و كارشناسان اين دانشكده داشته ايم مشخص شده است فضای فیزیکی مستقل برای اين دانشكده پیش بینی نشده است.
ولي وجود اعضای هیأت علمی مجرّب و سختکوش و بهره مندی از کارکنان با تجربه و دلسوز در اداره آموزش مهمترين نقاط قوت این دانشکده است .
رئيس دانشكده پیراپزشکی با اشاره به اينكه يكي از عمده ترين نقاط ضعف در دانشکده پیراپزشکی نداشتن برنامه راهبردی مدوّن و مصوّب است افزود :
نداشتن تشکیلات سازمانی مصوّب، مطابق با شرایط موجود و برنامه های آتی ، عدم استقلال مالی دانشکده ، کمبود شدید اعضای هیئت علمی ثابت و تمام وقت برای رشته های موجود ، محدودیت شدید از لحاظ فضای آموزشی و مربیان بالینی برای کارآموزی دانشجویان ، کاستی و نقصان قابل توجه درزمینه آزمایشگاهها و محیط های آموزش عملی از نظرتجهیزات و امکانات ،
نبود Skill Lab اختصاصی، عدم تشکل عینی گروهها و بخش های آموزشی، نبود مقاطع تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد و دکترا در دانشکده از ديگر مشكلات فعلي اين دانشكده است .
دكتر مقدم نيا با تبيين چشم انداز و ترسيم آينده اين دانشكده در افق يك تا پنج ساله آينده گفت :
به منظور توجّه ویژه به ارتقاء امور فرهنگی اساتید و دانشجویان به ویژه در سالی که مزیّن به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي از جانب مقام معظّم رهبری گردیده است ، اميدواريم بتوانيم در پرتو مدیریت با کفایت دانشگاه و دقت در اجرای برنامه راهبردی مربوطه، مجموعه بهم مرتبط و هماهنگ موسوم به دانشکده پیراپزشکی بنا كنيم که دارای رشته هایی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است ، كه باتلاش گروهها و بخشهای آموزشی با کفایت و منضبط موجب تربیت فارغ التحصیلانی با کیفیت و کارآمد می شود ، فارغ التحصیلانی که مهارت و دانش ایشان باعث ارتقاء نظام سلامت کشور مي گردد تا در اين رهگذار مردم جامعه اسلاميمان بتوانند از خدمت ایشان بهره ببرند.

 

 

 

 

مقدّم نيارئيس دانشكده پيراپزشكي واحد علوم پزشكي تهران : نگاه توحيدي ضامن ارتقاء و پيشبرد اهداف استراتژيك دردانشگاه است نسخه قابل چاپ

Preview