جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    همزمان با ۲۷ اردیبهشت و در نخستین روز از هفته روابط‌عمومی، نهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک با پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. در اين همايش دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌‌زیست ضمن تبريك و تقدير از دست اندركاران و فعالان روابط عمومي گفت : طرح برگزاری هفته روابط‌عمومی که از سال گذشته در کشور آغاز شد، بیانگر درک اهمیت جایگاه روابط‌عمومی‌هاست و نیز امیدوارم فرصتی برای تبادل آراء و تجربیات مدیران و فعالان روابط‌عمومی کشور در موضوعات مهم روز مانند محیط‌زیست باشد. اینجانب به سهم خود 27 اردیبهشت، آغاز روز روابط‌عمومی را به همه اساتید، مدیران، متخصصان، کارشناسان و علاقه‌مندان به ارتباطات و روابط‌عمومی تبریک گفته و جا دارد از ستاد برگزاری دومین هفته روابط‌عمومی به دلیل اختصاص یک‌روز از روزهای این هفته به موضوع «روابط‌عمومی و حفظ محیط‌‌زیست» تقدیر و تشکر کنم. متن کامل پیام به این شرح است:
      دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور: طرح برگزاری هفته روابط‌عمومی بیانگر درک اهمیت جایگاه روابط‌عمومی‌هاست

 

     طرح برگزاری هفته روابط‌عمومی بیانگر درک اهمیت جایگاه روابط‌عمومی‌هاست متن کامل پیام دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌‌زیست كه توسط سید غلامرضا کاظمی‌‌دینان در نهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک قرائت شد به این شرح است: هستی و عالم خلقت بر مبنای ارتباط بنا شده است؛ از درون سلول زنده تا روابط بین موجودات، در همه سطوح تکاملی، چرخه حیات و زیست‌بوم وابسته به ارتباط است. انسان نیز به عنوان بخشی از این پیکره عظیم علاوه بر اینکه از این قاعده مستثنی نبوده، به دلیل جایگاهش که حامل روح خداوندیست، قواعد دیگری را به حوزه ارتباطات افزوده است؛ قواعدی مانند رعایت حقوق، آزادی، اخلاق، راستگویی و پای‌بندی به کرامت بشر که همواره از گزافه‌گویی، دروغ و تعدی به انسان و طبیعت رنج برده است. اکنون اهمیت ارتباطات و ساماندهی این مقوله امری روشن است، به‌خصوص آنکه در زندگی مدرن اجتماعی، ارتباطات روز به روز پیچیدگی‌های بیشتری می‌یابد و امروزه تا حد ارتقای کیفیت و اصلاح شیوه زندگی به کار گرفته می‌شود. ارتباطات اینک می‌تواند و می‌بایست برای اصلاح رفتار فردی و جمعی در مقابل مخاطراتی که هستی بشر را در معرض تهدید قرار داده، ایفای نقش کند. از این منظر، روابط‌عمومی‌ها که حلقه ارتباط سازمان‌ها با مردم هستند، می‌توانند حاملان آگاهی و نگرش نوین برای حفظ محیط‌زیست و آینده کره خاکی باشند و راه‌های خلاقانه مشارکت در کاهش آلودگی‌ها و صدمات به محیط‌زیست را پیدا کنند؛ نگرشی فراتر از نگاه سودمحور و رقابتی گذشته که برتر از منافع فرد و سازمان به منافع بشری می‌اندیشد. در جهانی که با تهدیدات جدی زیست‌محیطی و روند رو به فزونی تخریب طبیعت روبه‌روست، روابط‌عمومی‌ها حلقه‌ای مشترک برای پایداری توسعه به حساب می‌آیند. آنها که از یک‌سو تحلیلگران افکارعمومی و ارائه‌کننده تحلیل‌ها به مدیران ارشد سازمان‌ها برای تصمیم‌گیری‌‌‌های موفقیت‌آمیز بوده و از سوی دیگر سفیران سازمان برای اجرای موفق تصمیم‌ها و معرفی مناسب خدمات به مخاطبان هستند، می‌بایست فراتر از مسائل محدود سازمان خود، به نجات زمین و رعایت حقوق نسل‌های آینده بیاندیشند. این چنین اندیشه‌ای نه تنها موفقیت سازمان متبوع را ضمانت می‌کند، بلکه آحاد بشر، مؤسسات، بخش عمومی، بخش خصوصی و دولت‌ها را از سقوط نجات خواهد داد. طرح برگزاری هفته روابط‌عمومی که از سال گذشته در کشور آغاز شد، بیانگر درک اهمیت جایگاه روابط‌عمومی‌هاست و نیز امیدوارم فرصتی برای تبادل آراء و تجربیات مدیران و فعالان روابط‌عمومی کشور در موضوعات مهم روز مانند محیط‌زیست باشد. اینجانب به سهم خود 27 اردیبهشت، آغاز روز روابط‌عمومی را به همه اساتید، مدیران، متخصصان، کارشناسان و علاقه‌مندان به ارتباطات و روابط‌عمومی تبریک گفته و جا دارد از ستاد برگزاری دومین هفته روابط‌عمومی به دلیل اختصاص یک‌روز از روزهای این هفته به موضوع «روابط‌عمومی و حفظ محیط‌‌زیست» تقدیر و تشکر کنم.

 

 

 

 

 

دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور: طرح برگزاری هفته روابط‌عمومی بیانگر درک اهمیت جایگاه روابط‌عمومی‌هاست نسخه قابل چاپ

Preview