جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    دکتر علی سلگی مشاور عالی اجرایی ریاست واحد علوم پزشکی تهران طی گفتگویی از احداث ساختمان جدید بیمارستان امیر المومنین (ع) در مراسم معارفه و تودیع رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) با حضور دکتر سید محمود طباطبایی ریاست دانشگاه ، هیات رئیسه و جمعی از معاونان در محل دفتر ریاست این واحد دانشگاهی خبر داد .
      احداث ساختمان جدید بیمارستان امیر المومنین (ع)

 

      دکتر علی سلگی مشاور اجرایی ریاست واحد علوم پزشکی تهران طی گفتگویی از احداث ساختمان جدید بیمارستان امیر المومنین (ع) در مراسم معارفه و تودیع رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) با حضور دکتر سید محمود طباطبایی ریاست دانشگاه ، هیات رئیسه و جمعی از معاونان در محل دفتر ریاست این واحد دانشگاهی خبر داد .
بر اساس همین گزارش ریاست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی و بیمارستانهای تابعه (بوعلی ، جواهری و امیرالمومنین )ضمن تقدیر و تشکر از دکتر رامین خطیب سمنانی عضو هیات علمی و متخصص جراحی و خوشامد گویی به دکتر فرهاد سرابندی گفت : بر این باورم که تغییرات حرکت جدیدی در مجموعه ها ایجاد می کند و امید دارم فضای بهتری برای بیمارستان امیر المومنین (ع) ایجاد شود .
وی افزود : خیلی به بیمارستان دلبسته ام ،سرمایه ما حفظ سلامت بیماران است و برای حفظ این باور با تمام قوا ایستادگی می کنیم همچنین جهت استفاده از کلیه نیروهای دانشگاه علوم پزشکی و ارگانهای دولتی و غیر دولتی جهت ارتقاء بیمارستان و کمک رساندن به مردم منطقه دریغ نداریم .
دکتر طباطبایی مژده داد : با خیرین بسیاری برای یاری رساندن به بهبود این مجموعه درمانی آموزشی در حال مذاکره هستیم تا به یاری خداوند بتوانیم بیمارستانی جدیدی را احداث کنیم
در همین راستا دکتر فرهاد سرابندی رئیس جدید بیمارستان امیرالمومنین (ع) ضمن تشکر از زحمات دکتر خطیب گفت : خوشحالم که ریاست و هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران من را به عنوان سرباز کوچک این واحد انتخاب کرده است ، این مرکز درمانی آموزشی خانه دوم من است
وی افزود : در جهت تحقق اهداف دانشگاه تا اواخر تیر ماه برنامه کوتاه مدت و بلند مدت این بیمارستان را تدوین و ارائه خواهد شد ، همچنین وی خواستار ارتباط هر چه بیشتر این مرکز آموزشی درمانی با اعضای ستاد مرکزی واحد علوم پزشکی شد .
دکتر سرابندی در خصوص مزایای این بیمارستان اظهار داشت : این مرکز نقش پر رنگی در ارائه خدمات به مردم جنوب تهران بزرگ دارد و با توجه به 120 هزار مراجعه سرپایی و 60 هزار مراجعه به اورژانس در سال نیاز مبرم به احداث ساختمان و همچنین بخشهای جدید و ارائه خدمات پزشکی بیشتر دارد تا بتواند به امید خدا نقش موثری را ایفاد کند
سرابندی اعلام نمود : با توجه به موقعیت سوق الجیشی این واحد درمانی و انتخاب این بیمارستان به عنوان یکی از سه بیمارستان معین شهر تهران جهت استقرار سیستم مدیریت بحران که توسط کمیته مدیریت بحران اجرا می شود می تواند کمک بسیار بزرگی جهت تعاملات مناسب با سایر ارگانهای برون سازمانی مورد استفاده قرار گیرد .
سرابندی بیان داشت : حفظ درجه یک ارزشیابی بیمارستان امیرالمومنین(ع) مطابق استاندارد های اعتبار بخشی از اهداف آتیه این مرکز است ، همچنین به جهت ضرورت دسترسی مردم منطقه به خدمات پزشکی بهداشتی ارزان قیمت ، روسای دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تلاش می نمایند تا زمینه خدمت به مردم شهید پرور این منطقه از شهر تهران را به نحو مطلوب فراهم نمایند .
وی در ادامه گفت : به لحاظ آموزشی این مرکز آموزشی درمانی تلاش خواهد کرد تا استانداردهای آموزشی را مطابق دستور العمل های وزارت بهداشت جهت آموزش دانشجویان اجرا کند .
در پایان دکتر خطیب رئیس اسبق این بیمارستان گفت : این مرکز را سالم و مرتب از دکتر سرابندی تحویل گرفتم و نیاز به تغییرات خاصی وجود نداشت همچنین در سال جدید با تمهیدات دکتر طباطبایی ریاست دانشگاه بودجه خوبی جهت ارتقاء بیمارستان تعلق گرفته است و امید به پیشرفت را افزایش می دهد وی از کلیه کارکنان و اعضای هیات علمی در ارائه خدمات به این مجموعه تشکر نمود .
به گزارش روابط عمومی : دکتر سرابندی و دکتر خطیب سمنانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی و از فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی بوده اند
سرابندی سالها ریاست بیمارستان امیرالمومنین (ع)را به عهده داشته است و خدمات ارزنده ای را ارائه نموده است
بر اساس همین گزارش : بيمارستان 220 تخت خوابي حضرت امير المومنين ( ع ) از قديمي ترين بيمارستان هاي دانشگاه آزاد اسلامي است . اين بيمارستان در سال 1359 تاسيس گرديده و يكي از فعال ترين بيمارستان هاي منطقه جنوب تهران به مساحت 5854 متر مربع و 7470 متر مربع بناي مفيد است .
بيمارستان امير المومنين داراي بخش هاي تخصصي سي سي يو ٬ داخلي ٬ ارتوپدي ٬ ارولوژي ٬ زنان و زايمان ٬ گوش و حلق و بيني ٬ چشم پزشكي ٬ عفوني و پوست است كه با پزشكان متخصص و فوق تخصص در خدمت آموزش دانشجويان و ارائه خدمات به مردم منطقه است .

 

 

 

 

 

احداث ساختمان جدید بیمارستان امیر المومنین (ع) نسخه قابل چاپ

Preview