جستجوی اخبار:                
   
    اخبار
 

 


    اولین بیمارستان صحرایی (RDH) سی تختخوابی استان تهران (شهر تهران) در مرکز آموزشی درمانی بوعلی با همکاری شهرداری منطقه 13 و جمعیت هلال احمر متشکل از بخش های اورژانس، CPR، مراقبت های ویژه، بخش زنان و زایمان، اتاق عمل و بخش های پارا کلینیک همچون آزمایشگاه و رادیولوژی استقرار یافت.
     
برگزاری اولین مانور امداد و نجات و استقرار بیمارستان صحرایی 30 تختخوابی در مرکز آموزشی درمانی بوعلی

 

     مانور امداد و نجات و استقرار اولین بیمارستان صحرایی (RDH) سی تختخوابی استان تهران (شهر تهران)، با همکاری شهرداری تهران، جمعیت هلال احمر شهر تهران، آتش نشانی، و مرکز آموزشی درمانی بوعلی با فرماندهی دکتر خلیلی رئیس بیمارستان و با حضور مدیر بیمارستان ، پزشکان، جمعی از مدیران ستادی و پرسنل مرکز آموزشی درمانی بوعلی روز پنج شنبه 8 آبان در محوطه بیمارستان برگزار شد.
با توجه به اینکه بحران ها و بلایای طبیعی را نمی توان پیش بینی کرد، در شرایط بحرانی و وقوع حوادث و بلایای طبیعی باید در نهایت آرامش و آمادگی تاثیرات جانبی این حوادث را کاهش داد. لذا برگزاری اینگونه مانورها این فرصت را فراهم می کند که قبل از بروز حادثه، نیروهای امدادی آمادگی کامل را داشته باشند.
این مانور در راستای اعتبار بخشی بیمارستان ها و با هدف آشنایی پرسنل کادر درمانی و آمادگی هر چه بیشتر تیم پزشکان و امدادگران و با هدف پاسخگویی سریع به سوانح و کاهش خسارات جانی مالی برگزار شد که با آموزش ها و تمرین های لازم در قالب مانور به منصه ظهور می رسد. حادثه، بحران و بلایای طبیعی همراه هم هستند و آمادگی دستگاهها و مراکز درمانی می تواند در کاهش اثرات آن کمک کننده باشد. از سایر هدف های مورد نظر در این عملیات می توان به : حفظ وارتقاء سطح آمادگی بیمارستان در مقابله با بلایا وحوادث غیر مترقبه، ارزیابی سرعت وکیفیت اقدامات امداد ونجات وتریاژ بیمارستانی، آموزش کارکنان در زمینه مدیریت بحران، افزایش مشارکت کارکنان وبیماران در امر مدیریت بحران، ارزیابی وبهبود ارتباطات در شرایط بحران، تسریع در بازتوانی ونوتوانی بیمارستان برای ارائه خدمات پس از بحران وارزیابی نحوه برقراری نظم وانضباط در شرایط بحران اشاره کرد.
در عملیات امداد و نجات پیش بینی شده، 3 نفر مصدوم پس از نجات از محل حادثه توسط نیروهای امدادی در بازه زمانی کوتاه روانه بیمارستان صحرایی شده و مورد مداوا و امدادرسانی اورژانس قرار گرفتند.
اولین بیمارستان صحرایی (RDH) سی تختخوابی استان تهران (شهر تهران) احداثی در مرکز آموزشی درمانی بوعلی متشکل از بخش های اورژانس، CPR، مراقبت های ویژه، بخش زنان و زایمان، اتاق عمل و بخش های پارا کلینیک همچون آزمایشگاه و رادیولوژی می باشد.

 

 

 

 

 


برگزاری اولین مانور امداد و نجات و استقرار بیمارستان صحرایی 30 تختخوابی در مرکز آموزشی درمانی بوعلی
نسخه قابل چاپ

Preview